„Gminny etap VIII Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego klas 1 – 3”

8 kwietnia 2011 roku w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 2  w  Dąbrowie Tarnowskiej  odbył się gminny etap VIII Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego klas 1 – 3 .

Organizatorem konkursu (już po raz szósty) była PSP nr 2  w  Dąbrowie Tarnowskiej w osobach: Renata Klimek, Małgorzata Gawlik, Lucyna Wróbel we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli SCE w  Tarnowie.

Swe umiejętności ortograficzne sprawdziło 19.  uczniów klas 1-3 z siedmiu szkół  z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska, którzy zmierzyli się z  dyktandem konkursowym, przygotowanym przez  SCE w  Tarnowie.

A oto lista uczestników konkursu :

Lp.

Małgorzata  Panek-Sojka

19.

Agata Grabka

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa powołana z nauczycieli obecnych na konkursie z  terenu naszej gminy.

Zaszczytne I miejsce oraz  tytuł „Gminnego Mistrza Ortografii” zdobyła uczennica: Agnieszka Ryczek z  PSP w  Smęgorzowie .

Tym samym zakwalifikowała się do etapu międzypowiatowego (finału), który odbędzie się  18 maja 2011 r. w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej.

Finalistce serdecznie gratulujemy i życzymy  sukcesów  w  kolejnych zmaganiach  z  ortografią!

Do finału zostaną zakwalifikowani najlepsi uczniowie z poszczególnych gmin  - Gminni Mistrzowie Ortografii oraz 10 uczniów z najlepszymi wynikami (jeżeli grupa uczniów osiągnie taki sam wynik, wszyscy oni zostaną zakwalifikowani do finału).

O wynikach etapu gminnego szkoły zostaną poinformowane telefonicznie, ponad to lista uczniów zakwalifikowanych do finału znajdzie się na stronie internetowej www.sce.pl

II miejsce zdobył Tomasz Morelewskiuczeń PSP nr 2  w  Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce przypadło w  udziale dwóm uczniom z PSP w  Nieczajnie Górnej: Jakubowi Wójcikowi i Danielowi Wybrańcowi.

Po ogłoszeniu wyników nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych zwycięzcom i uczestnikom, a  także podziękowań dla nauczycieli za przygotowanie uczniów do konkursu.

Nagrody i wyróżnienia oraz słodki poczęstunek dla uczestników konkursu zasponsorowała Dyrekcja PSP nr 2 w  Dąbrowie Tarnowskiej.