Wycieczka do Inwałdu

Uczniowie klasy IVa, IVb i Vb pod opieką p. Anny Fido, p. Ewy Kmieć wybrali się do Inwałdu.

Pierwszym punktem programu był Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia. Dzieci oprowadzane przez przewodnika zobaczyły tam 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Mieli możliwość skorzystania z dwóch ścieżek do minigolfa, pola do gry w pétanque, ze ściany wspinaczkowej oraz placu zabaw. Tym, którym starczyło odwagi weszli także do Jaskini Tajemnic. Mogli odkryć na plaży ukryty szkielet T.rexa. Należy zaznaczyć, że dzieci do tego Parku miały wstęp, sfinansowany przez Multimedialny Program Edukacyjny, w którym brały udział przez cały rok szkolny, uczestnicząc w 7 spotkaniach i oglądając filmy o różnej tematyce profilaktyczno-edukacyjnej oraz wysłuchując na ten temat prelekcji.

Drugim punktem wycieczki był Park Miniatur, w którym można by rzec, uczniowie mieli możliwość odbyć podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Zobaczyli pod okiem przewodnika ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Coloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom, wykonanych w skali 1:25.

Dzieci w Lunaparku doskonale bawili się korzystając także z różnych urządzeń zabawowych. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni.