Kolędnicy Misyjni

26 grudnia o godzinie 9.30 w kościele NMP Szkaplerznej odbyło się uroczyste posłanie 37 grup Kolędników Misyjnych, a następnie o godzinie 10.30 w auli Domu Parafialnego został zorganizowany V Parafialny Konkurs Grup Kolędniczych. Z naszej szkoły było 12 grup przygotowanych przez p. Annę Fido i 4 grupy przez p. Małgorzatę Kmieć. W sumie udział wzięło 96 uczniów.

I miejsce zajęła grupa nr 3 z klasy VI a

/Łukasz Nowak – król, Bobro Michał-pasterz, Białas Michał i Szymon Hnatyk - afrykańczycy, Laura Orwat – anioł, Gabriela Świątek – Latynos/.

Grupa ta będzie reprezentować parafię dąbrowską w konkursie grup kolędniczych w czasie XIII Zjazdu Kolędników Misyjnych w Tarnowie.

Wyróżnienie otrzymała grupa nr 1, 8, 10.

Za puszki nagrodę otrzymała grupa nr 3.

Zostały przyznane także nagrody indywidualne za najpiękniejszy strój:

Króla: Jan Sojka kl. VI a

Latynosa: Jakub Kupiec kl. VI a

Afrykańczyka: Eryk Fido kl. VI a

Anioła: Weronika Rarus kl. VI a

Uczniowie między Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem odwiedzili  instytucje i mieszkańców naszego miasta, chcąc pomóc tarnowskim misjonarzom pracującym w Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Brazylii, Peru i Boliwii. Dzieci będą także wspierać projekt papieski dla Ugandy. Akcja ma charakter religijny i wychowawczy, zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie dzieci, funkcjonowanie szpitala, prowadzenie przedszkoli, ośrodków katechetycznych i dożywianie najmłodszych.

Dzieci kolędując odgrywali rolę: anioła, pasterza, króla, latynosa, dwóch Afrykańczyków  i śpiewali piosenkę z refrenem w języku sango.  Hasło tegorocznego kolędowania misyjnego brzmi: AMOLENGE MINGI A SO MINGI, co oznacza "Wiele dzieci na świecie bardzo cierpi".

Katecheci bardzo dziękują dzieciom, rodzicom, dziadkom za duże zaangażowanie w to wielkie przedsięwzięcie, za poświęcenie prywatnego, świątecznego czasu na rzecz Kolędników Misyjnych, którzy 6 stycznia będą także po każdej mszy świętej sprzedawać kadzidełka na rzecz misji, natomiast 8 stycznia 2010r /sobota/ pojadą do Tarnowa na XIII Zjazd Kolędników Misyjnych.