http://i.wp.pl/a/f/film/025/12/22/0042212.jpgKonkurs czytelniczy

dla klas IV – VI ze znajomości treści książki

C. S. Lewisa „Lew, czarownica i stara szafa”

Konkurs został przeprowadzony 26 maja 2011 r. Zgłosiło się do niego 25 osób z klas IV-VI. Opracowaniem pytań, przygotowaniem i całą organizacją konkursu zajęła się  p.  Marzanna Pikul, a przy jego przeprowadzeniu pomagała p.  Małgorzata Gawlik. Wszyscy uczestnicy mieli do napisania test składający się z 40 pytań  o dużej skali trudności i szczegółowości.  Były w nim pytania zamknięte i otwarte, z którymi uczniowie mieli niekiedy spory kłopot. Jak się okazało, mimo że książka jest lubianą i bardzo znaną lekturą szkolną, trudno było uzyskać maksymalną liczbę punktów. Czasem uczniom myliły się pewne  fakty książkowe z filmowymi, ale i tak niektórzy wykazali się bardzo dobrą znajomością treści i trzeba było przydzielić miejsca ex aequo. A oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce ex.

Dominika Miodowska kl. VI b,  Marcin Kawa kl. V a

90 pkt

II miejsce ex.

Katarzyna Korzec kl. IV b,  Anna Pagos kl. VI a

79 pkt

Stefania Mirek kl. IV c

76 pkt

Nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone podczas najbliższego  apelu wychowawczego. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy osiągniętych wyników. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, już w przyszłym roku szkolnym.