Dnia 24 lutego 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się eliminacje gminne VI Międzypowiatowego Konkursu Czytelniczego dla klas I-III „Umiem i lubię czytać” pod hasłem „Świat malowany wierszem”.

Głównym celem konkursu jest rozbudzenie pasji czytania.

Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.
 Organizatorkami etapu gminnego były: p. Renata Klimek i p. Ewa Więcek.

Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolnym, gminnym  i międzypowiatowym.

Każdą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna, w  której skład wchodzili: szkolny ekspert znajomości lektur i szkolny mistrz pięknego czytania.

W konkursie wzięły udział reprezentacje ośmiu szkół z  gminy Dąbrowa Tarnowska:

·        PSP w Smęgorzowie,

·        PSP w  Żelazówce,

·        PSP w Laskówce Chorąskiej,

·        PSP w  Szarwarku,

·        PSP w  Nieczajnie Górnej,

·        PSP w Gruszowie Wielkim,

·        PSP nr 1  w  Dąbrowie Tarnowskiej

·        PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Konkurs składał się z dwóch części.

Pierwsza część miała formę turnieju zadaniowego, w którym uczestnicy wykazali się znajomością treści utworów literackich.

W drugiej części uczestnicy „Szkolni Mistrzowie Pięknego Czytania” prezentowali losowo wybrany fragment prozy.

Zwyciężyły uczennice reprezentujące Publiczną Szkołę Podstawową  w Smęgorzowie, w  osobach: Agnieszka Ryczek i Patrycja Piasecka.

Tym samym uzyskały zaszczytne tytuły  „GMINNYCH EKSPERTÓW POEZJI DZIECIĘCEJ" i zakwalifikowały się do etapu międzypowiatowego, który odbędzie się 24 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Brzesku,  ul. Legionów Piłsudskiego 23, o godzinie 10.00.

Finał będzie organizowany przez doradcę metodycznego p. Beatę  Drwal.

II miejsce zdobyła drużyna  z PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Kazimierz Kawa i Aleksandra Marusak.

III miejsce przypadło w udziale drużynie z Publicznej Szkoły Podstawowej  Gruszowie Wielkim, którą reprezentowały:  Wiktoria Węgiel i Aneta Tekielak.

Organizatorzy konkursu składają podziękowanie Radzie Rodziców PSP nr 2  w  Dąbrowie Tarnowskiej za ufundowanie nagród , dyplomów oraz słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy bogatej wiedzy i umiejętności , które zaprezentowali  w eliminacjach gminnych, a finalistom życzymy sukcesu w  etapie międzypowiatowym.