ZOSTAŃ PRZYJACIELEM PRZYRODY

W dniu 9 maja 2011 roku opiekunowie szkolnych kółek ekologicznych: „Pracowite Ekoludki” I b – p. Renata Klimek oraz  „Ekosowa" Świetlica Szkolna – p. Małgorzata Gawlik i p. Jadwiga Miś zorganizowali dla uczniów klas 1-3 szkolny konkurs ekologiczny pod hasłem ZOSTAŃ PRZYJACIELEM PRZYRODY.

Konkurs zgromadził 20 uczestników i odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I oraz klasy II i III.

Młodzi ekolodzy zmagali się z bardzo trudnymi pytaniami, musieli rozwiązać krzyżówkę, rebusy oraz zagadki przyrodnicze. Wiedza ich była imponująca.

Konkurs miał na celu zdobycie i poszerzenie wiedzy dotyczącej zagadnień ekologicznych, przyrodniczych, pogłębienie świadomości ekologicznej uczniów, a także rozbudzenie zamiłowania i szacunku do przyrody.

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy zdobytej na lekcjach oraz na zajęciach w ramach realizacji programów ekologicznych.

A oto wyniki konkursu:

Agnieszka Baran klasa III b –  wyróżnienie

Hubert Sas klasa III c –  wyróżnienie

Natalia Burzec klasa III b - wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy bogatej wiedzy ekologicznej!

Nagrody dla finalistów konkursu zostały ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w  Dąbrowie Tarnowskiej.