http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/ue063/symbol/europagolanguage.gifKonkurs wiedzy o Europie

dla uczniów klas II-III

W konkursie, który odbył się 19 maja 2011 r. wzięło udział 16 osób z klas II-III. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące symboli Europy, stolic najważniejszych państw oraz znanych postaci bajkowych  z Włoch, Danii, Anglii, Francji, Niemiec. Oczywiście były też pytania o Polskę, o nasze symbole narodowe, główne rzeki i miasta. Wiedza dzieci została wyniesiona z lekcji   w szkole, od nauczycieli  i rodziców, a także ze środków przekazu. Każdy, kto tylko był chętny, mógł się sprawdzić bez dodatkowego przygotowania. Organizatorkami konkursu były panie opiekujące się Szkolnym Klubem Europejskim „Euroczat”: Małgorzata Gawlik, Renata Klimek, Marzanna Pikul.

Wśród uczniów klas II wyłoniono trzy najwyższe  miejsca, również uczniom klas III postanowiono przyznać takie same lokaty. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziano nagrody książkowe i dyplomy. Pozostali  także otrzymają  pamiątkowe dyplomy.

I miejsce: Joanna Ostręga kl. II b

II miejsce: Kamil Szczebak kl. II b

III miejsce: Klaudia Kościuk kl. II a,  Maksymilian Mol kl. II a

I miejsce: Tomasz Morelewski  kl. III a

II miejsce: Łucja Trzpit kl. III b

III miejsce: Kazimierz Kawa kl. III b

Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za wysoką wiedzę!