„Każdy uczeń wie, jak zachować się”

W dniu 20 września 2010 r. na terenie naszej szkoły odbył się konkurs wiedzy  dla klas III, z zakresu BRD pod hasłem  „Każdy uczeń wie, jak zachować się”. Celem konkursu było przygotowanie uczniów do świadomego, bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także zwrócenie szczególnej uwagi na noszenie odblasków. W pierwszym etapem konkursu uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej z przepisów ruchu drogowego  rozwiązując  test,  a w drugiej części uczniowie  zmagali się z rebusami, krzyżówką oraz rozwiązywali zaszyfrowaną zasadę obowiązującą każdego uczestnika ruchu drogowego. Podczas konkursu uczniom towarzyszyły niesamowite emocje. Śmiało możemy powiedzieć, że poziom przygotowania uczniów z zakresu BRD w naszej szkole z roku na rok rośnie.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Kazimierz Kawa  z klasy III b

II  miejsce  - Michał Skrzek z  klasy  III a

III miejsce   Klaudia Guca z  klasy  III a

Zmagania uczniów obserwowała pani wice dyrektor Lucyna Wróbel, która życzyła wszystkim zdrowej rywalizacji i wyraziła nadzieję, że hasło konkursu nie pozostanie tylko hasłem, lecz zostanie wprowadzone  przez uczniów dąbrowskiej dwójki w czyn!

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez szkolnych  koordynatorów małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła” panie: Małgorzatę Gawlik i Małgorzatę Wódkę.

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody, które zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego akcję.

Dziękujemy wychowawcom za przygotowanie swoich podopiecznych a uczniom za udział w konkursie BRD. Gratulujemy zwycięstw. Życzymy bezpiecznej drogi.