Laureatka konkursu „BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO NA WSI”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 przy zaangażowaniu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej przystąpiła do projektu „BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO NA WSI”, który realizowany był przez Małopolską Izbę Rolniczą w partnerstwie z OI PIP oraz KRUS OR w Krakowie.

Był to projekt objęty wsparciem udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych. Jego celem nadrzędnym było ograniczenie ilości wypadków wśród dzieci na wsi. Uczniowie, przy współpracy z p. Anną Fido, p. Lucyną Skrzyniarz i nauczycielami klas I –III, m.in. wzięli udział w konkursie plastycznym i wiedzy, w którym wykazywali się swoją świadomością istniejących zagrożeń w związku z wykonywaną pracą w gospodarstwach rolnych. Przedstawiali także bezpieczne i pozytywne wzorce alternatywnego spędzania wolnego czasu na wsi, by uniknąć wielu tragedii.

W związku z tym miło nam powiadomić, że uczennica klasy VI a, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika, Aleksandra Kuta, pod kierunkiem p. Anny Fido w konkursie wiedzy zajęła na szczeblu:

Ola, w czasie Konferencji Wojewódzkiej, podsumowującej działania w ramach projektu „BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO NA WSI”, otrzymała od Prezesa MIR Pawła Augustyna: ibox dark MP4 oraz Multimedialny kurs kreatywnego myślenia „Potęga rozumu” – wersja profesjonalna.

Gratulujemy uczennicy zdobytych sukcesów.