W ostatnim czasie uczeń naszej szkoły odniósł wielki sukces. Marcin Kawa z klasy V a został laureatem Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W finałowym teście zdobył 68 na 70 możliwych punktów, co ulokowało go  na III miejscu.

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbyła się dnia 4.04.11 r. w Szkole Podstawowej nr 70 im. J. Śniadeckiego w Krakowie z udziałem przedstawicieli Kuratorium. Tytuł laureata konkursu przedmiotowego gwarantuje zdobywcy przyjęcie do dowolnie wybranego gimnazjum po szkole podstawowej oraz zwalnia z pisania egzaminu kompetencyjnego klas VI.

Do etapu szkolnego Konkursu Przyrodniczego o tematyce „Rola i znaczenie wody w przyrodzie” przystąpiło w pażdzierniku ok. 5 tys. uczniów w całym województwie, do finału dostało się 190, z których wyłoniono 42 laureatów, a wśród nich naszego zwycięzcę. Gratulujemy!