WYNIKI  KONKURSU „MELOMAN”  ETAP I

Dnia 17 grudnia odbył się pierwszy etap konkursu muzycznego „Meloman”. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas 4- 6:

Natalia Trędota kl. 4 b

Jakub Boryczka kl. 4 b

Dominika Kogut kl. 4 c

Kinga Barnaś kl. 4 c

Natalia Ogorzelec kl. 4 c

Wiktoria Śpiewak kl. 4 c

Dominika Trela kl. 4 c

Marcin Kawa kl. 5 a

Jan Sojka kl. 6 a

Grzegorz Kaczówka kl. 6 a

Jakub Kupiec  kl. 6 a

Monika Baran kl. 6 b

Karolina Kabat kl. 6 b

Magdalena Marszałek kl. 6 b

Konkurs służy popularyzacji muzyki klasycznej i przygotowaniu dzieci do aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej. Zadaniem uczniów było rozpoznanie 10 spośród 30 wcześniej słuchanych fragmentów utworów muzyki klasycznej oraz poprawne zapisanie tytułu wraz z nazwiskiem i imieniem kompozytora. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością klasycznych kompozycji. Bez trudu rozpoznali np.: Koncert Fortepianowy b-moll  Piotra Czajkowskiego, Etiudę c-moll op.10 nr 12 zwaną „Rewolucyjną” Fryderyka Chopina czy też Polonez Koncertowy D-dur op. 4 Henryka Wieniawskiego. W  I etapie można było zdobyć maksymalnie 80 punktów.

Do drugiego etapu przechodzą:

I miejsce:  Jakub Kupiec  74 punkty

II miejsce:  Grzegorz Kaczówka 71 punktów

III miejsce:  Jan Sojka 68 punktów

Wyróżnienie: Marcin Kawa 64 punkty

Karolina Kabat, Monika Baran, Dominika Trela, Wiktoria Śpiewak

Drugi etap odbędzie się 5 stycznia (środa) 2011r. Konkurs przygotowały p. Monika Guzik-Skirzyńska i p. Ewa Więcek.