Odwiedziny Misia Komunikacyjnego w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nasza szkoła zakończyła akcje „Odblaskowa szkoła” występem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie zostało zaprezentowane przed szerszą publicznością przedstawienie „Nosimy odblaski” w ramach akcji „Dzieci dzieciom” prowadzonej przez dąbrowską książnicę. Odbiorcami były dzieci z Ochronki im. Jana Pawła II i Przedszkola Publicznego nr 2. Maluchy z wielkim zainteresowaniem śledziły występ starszych kolegów, a zwłaszcza Misia Komunikacyjnego (głównego bohatera, który przypominał o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym i celowości noszenia odblasków.

Wielką atrakcją dla przedszkolaków było włączenie ich w przebieg imprezy. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania przez p. Małgorzatę Gawlik dotyczące przepisów drogowych, znaków czy też pojazdów uprzywilejowanych wykazując się przy tym dużą wiedzą. Organizatorzy nagradzali prawidłowe odpowiedzi znaczkami odblaskowymi wykonanymi przez wychowanków świetlicy w ramach konkursu na projekt znaczka odblaskowego i opaskami odblaskowymi, a dla placówek przedszkolnych przekazali kamizelki odblaskowe i foldery promujące noszenie odblasków.

Impreza została przygotowana przez p. Małgorzatę Gawlik i p. Małgorzatę Wódkę przy współpracy z Działem  Informacji Biznesowej, Europejskiej, Nauk Przyrodniczych i Stosowanych.