„ODBLASKOWA KLASA”

W ramach prowadzonej w szkole akcji „Odblaskowa szkoła” został rozstrzygnięty konkurs na najbardziej odblaskową klasę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.
     Celem konkursu było wyłonienie klasy, która używa jak najwięcej elementów odblaskowych (kamizelek, naszywek, pasków, breloczków itp.) na plecakach, ubraniach w drodze do i ze szkoły. Ponadto każda klasa miała za zadanie wykonać gazetkę tematycznie związaną z konkursem oraz wymyślić hasło promujące noszenie odblasków.

Oceny zadań w dniu 24 września 2010 dokonały panie: Marzanna Pikul – nauczyciel bibliotekarz oraz Marzena Rzepka – pedagog szkolny.

Przy ocenie gazetki ściennej wzięto pod uwagę: zawartość merytoryczną, grafikę, oryginalność, pomysłowość, estetykę wykonania, natomiast  przy ocenie hasła: oryginalność i zgodność z tematem.

Najładniejszą gazetkę wykonała klasa VI b, wychowawca p. Małgorzata Wódka i tym samym zajęła I miejsce. II miejsce zajęła klasa I b wychowawca p. Renata Klimek i klasa IV a wychowawca p. Anna Fido. Natomiast III miejsce klasa III a wychowawca p. Małgorzata Panek – Sojka i klasa V b wychowawca p. Monika Guzik – Skirzyńska.

Najwięcej elementów odblaskowych nosi klasa I b  wychowawca Renata Klimek – I miejsce. II miejsce -  klasa III a wychowawca p. Małgorzata Panek – Sojka, III miejsce – klasa III b wychowawca p. Barbara Trzpit.

Najładniejsze hasło promujące noszenie odblasków ułożyła klasa III c wychowawca p. Renata Nadolska i jest to I miejsce, II miejsce zajęła klasa I b wychowawca p. Renata Klimek, III miejsce – klasa III b wychowawca p. Barbara Trzpit.

Po podsumowaniu wszystkich działań i zliczeniu punktów ostatecznie zwyciężyła klasa I b wychowawca p. Renata Klimek.

Nagrody dla zwycięskiej klasy zostaną wręczone podczas apelu szkolnego podsumowującego akcję „Odblaskowa szkoła”.

Koordynatorzy akcji bardzo dziękują wychowawcom za wkład i wielkie zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia, a nagrodą dla Nich niech będzie fakt, że ich wychowankowie wyposażeni w odblaski mogą bezpiecznie poruszać się po dąbrowskich drogach.

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KLAS

max liczba punktów 45

L.p.

KLASA

GAZETKA 25 pkt.

HASŁO          10 pkt.

ILOŚĆ           ODBLASKÓW      10 pkt.

SUMA

MIEJSCE