13 maja naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1, które obejrzały przedstawienie ekologiczne „Smutna Ziemia” .

Przedszkolacy mieli również możliwość uczestniczenia w mini kursie udzielania pierwszej pomocy. Instruktażu udzielili im starsi koledzy z klasy II a oraz członkowie SKB „Stopka”. Dzieci zapoznały sie, z zasadami udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Trenowały na fantomie takie czynności jak: sprawdzanie oddechu oraz uciski na klatkę piersiową. Wszyscy podczas ćwiczeń byli bardzo przejęci tym, że to w dużej mierze one same, mogą komuś uratować życie.

Mamy nadzieję, że nasi młodsi koledzy będą mile wspominać pobyt w naszej szkole. W organizację tego spotkania włączyły się panie: Małgorzata Gawlik, Renata Klimek, Janina Kwaśniak, Jadwiga Miś, Barbara Stępnik.