Pasowanie

uczniów klas pierwszych

na czytelników Biblioteki Szkolnej

27 października 2010 r. nasi pierwszoklasiści stali się prawdziwymi rycerzami i przyjaciółmi książki. Na początku września dzieci wraz z wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę i zapoznały się z zasadami prawidłowego wypożyczania książek, ich poszanowania i odpowiedniego zachowania w bibliotece, natomiast podczas tego spotkania, w obecności wychowawców, dyrekcji szkoły i nauczyciela bibliotekarza złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na czytelników.

Uroczystości towarzyszyła krótka inscenizacja pt. „Kłótnia wróżek”, zaprezentowana przez grupę uczniów klas czwartych w składzie: Anna Zych, Kinga Barnaś, Mateusz Kaczówka, Dominika  Kogut, Katarzyna Miś, Natalia Ogorzelec, Julia Skrzek, Wiktoria Szkotak, Wiktoria Śpiewak, Dominika Trela.

Podczas występu pojawiło się dużo zagadek dotyczących znanych bajek, baśni  i wierszyków.  Na pamiątkę uroczystości wszyscy otrzymali kolorowe zakładki  wykonane przez członków kółka bibliotecznego.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu miłych chwil z bohaterami książek dla dzieci.