Pierwszaki na IV Festynie BRD „Bądź bezpieczny na drodze”

Dnia 29 października o godz. 10.00 w hali sportowej przy ulicy Krupniczej 8 a w Tarnowie odbył się festyn na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego „Bądź bezpieczny na drodze” skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Organizacją przedsięwzięcia zajął się Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wspierany przez przedstawicieli tarnowskich służb mundurowych. Podczas festynu dzieci mogły zobaczyć, w co jest wyposażony radiowóz i motocykl policyjny, obejrzeć film animowany  oraz uczestniczyć w poszczególnych konkursach do których zostali przygotowani przez p. Małgorzatę Gawlik:

• konkurs z umiejętności jazdy na rowerze – Jakub Rembowski klasa I b
  • konkurs składania z puzzli znaku PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH – Jakub Cygan klasa I b
  • konkursy sprawnościowe – Agata Partyńska klasa I b, Izabela Sojka klasa I b, Jakub Krupa klasa I b, Maciej Sitko klasa I b, Norbert Korzec klasa I a
  • konkurs wiedzy – Joanna Zając klasa I a

Za swoją wiedzę uczniowie otrzymali nagrody i słodycze.

Pierwszoklasiści wystąpili również przed zgromadzoną publicznością w programie artystycznym „Odblaskowy pierwszak”. Była to ciekawa forma zabawy i rozrywki kształtująca prawidłowe zachowanie dzieci w ruchu drogowym.