VII POWIATOWY TURNIEJ BRD DLA KLAS I - III

Dnia 7 czerwca 2011 roku  nasza szkoła po raz siódmy gościła uczestników Powiatowego Turnieju Wiedzy BRD dla uczniów klas I – III  Wzorowo i bezpiecznie”.

Celem turnieju było upowszechnienie wiedzy oraz szerzenie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Organizatorami imprezy były: Małgorzata Gawlik, Renata Klimek i Barbara Stępnik.

Uroczyste otwarcie turnieju odbyło się w sali gimnastycznej szkoły. Dyrektor Zbigniew Soja ciepło powitał wszystkich uczestników turnieju, ich opiekunów oraz sponsorów i zaproszonych gości.

Do rywalizacji w tegorocznym turnieju zgłosiło się 12 trzyosobowych drużyn reprezentujących 12 szkół z powiatu dąbrowskiego: PSP w Oleśnie, PSP w Dąbrówkach Breńskich, PSP Zalipiu, PSP Gręboszowie, PSP Radgoszczy, PSP w Mędrzechowie, PSP w Szczucinie, PSP w Zabrniu, PSP w Skrzynce, PSP w Smęgorzowie, PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej i PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Finał powiatowy składał się z trzech części. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Drugą częścią rywalizacji było układanie na czas puzzli – znaków drogowych, a w części trzeciej dzieci pokonywały rowerowy tor przeszkód.

W tym najtrudniejszym zadaniu rowerzystom towarzyszyli: Agnieszka Kokoszka – nauczyciel PSP w Zabrniu,  Michał Białkowski – młodszy aspirant policji oraz Agata Trojnacka-Wąż – higienistka szkolna.

Po trudnych zmaganiach wyniki ukształtowały się następująco:

I MIEJSCE      PSP w Smęgorzowie – skład drużyny: Wojciech Bobro, Rafał Kmieć, Mateusz Ryczek – opiekun Alicja Bańbor

II MIEJSCE    PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – skład drużyny: Szymon Świerzyński, Mateusz Minor, Szymon Osak – opiekunowie: Beata Wojtowicz, Lucyna Skrzyniarz

III MIEJSCE   PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – skład drużyny: Michał Skrzek, Marcin Cygan, Kazimierz Kawa – opiekunowie: Małgorzata Panek - Sojka, Renata Nadolska

IV MIEJSCE   PSP w Oleśnie – skład drużyny: Anna Garbarz, Joanna Gruchała, Ewa Hońdo – opiekunowie: Renata Ciepiela,

Izabela Jarosz

V MIEJSCE     PSP w Szczucinie – skład drużyny: Bartosz Kuchnia, Michał Zając, Jakub Marchwicki – opiekun Anna Bielaczka

VI MIEJSCE   PSP w Zalipiu – skład drużyny: Justyna Lelek, Ewelina Tarka, Iwona Skowron – opiekun Agata Kościuk

Zwycięzcy otrzymali  cenne nagrody rzeczowe, m. in. DVD, sprzęt sportowy i turystyczny. Pozostałe drużyny obdarowane zostały nagrodami pocieszenia i słodyczami. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy. Szczególne podziękowania i drobne upominki otrzymali też nauczyciele – opiekunowie drużyn oraz koordynatorzy etapu gminnego.

Wręczenia nagród i dyplomów dokonali: Starosta Powiatu Tadeusz Kwiatkowski oraz Dyrektor Szkoły Zbigniew Soja.

Dodatkową  nagrodę za bezbłędnie pokonany rowerowy tor sprawnościowy otrzymał uczeń PSP w Szczucinie Michał Zając, za najwyższy wynik z testu – uczeń PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Skrzek oraz za najszybciej ułożone puzzle uczniowie: PSP w Zabrniu Piotr Warias, PSP w Zalipiu Ewelina Tarka, PSP w Smęgorzowie Wojciech Bobro.

Imprezę sponsorowali:

Wymienionym instytucjom i osobom prywatnym za okazaną pomoc i wsparcie serdeczne podziękowania składają organizatorzy turnieju: Małgorzata Gawlik, Renata Klimek i Barbara Stępnik.