UCZNIOWIE PAMIETAJĄ O POLEGŁYCH

W dniu 17 września 2010 roku w 71 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polską uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego p. Anną Fido i p. Małgorzatą Wódka, wzięli udział w spotkaniu patriotycznym przed Tablicą Katyńską, wmurowaną na froncie Kapicy Cmentarnej przy ul. Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

O świcie 17 września 1939 roku, kiedy oddziały Wojska Polskiego walczyły z armią niemiecką, Polska została niespodziewanie zaatakowana przez Związek Radziecki. Pod okupacją rosyjską znalazła się prawie połowa terytorium kraju i miliony obywateli.

Po wspólnej modlitwie za poległych delegacja uczniów (Agnieszka Kijak, Bartosz Skowron, Kamil Klimaj) złożyła wiązankę kwiatów.