Dnia 1 września 2010 roku w naszej szkole zainaugurowany został nowy rok szkolny. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, Grono Nauczycielskie na czele z Dyrekcją Szkoły oraz honorowy gość – Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek. Dyrektor Zbigniew Soja przedstawił społeczności szkolnej organizację roku szkolnego 2010/2011 oraz życzył wszystkim sukcesów na szkolnej niwie. Szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów, którzy po raz pierwszy wstąpili w szkolne mury. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej. W czasie tego pięknego obrzędu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po akademii wszyscy uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie ze swoimi wychowawcami.