W przeddzień obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu 30 maja 2011 r. w naszej szkole odbył się apel dotyczący profilaktyki uzależnień od nikotyny. Apel w formie inscenizacji „Sąd nad papierosem” został zorganizowany przez nauczycielkę p. Małgorzatę Gawlik we współpracy z uczniami klasy IV b, którzy zaakcentowali swój udział wielkim zaangażowaniem, wcielając się w poniższe role:

Sędzia – Katarzyna Korzec

Prokurator – Piotr Klimowski

Obrońca – Małgorzata Kupiec

Papieros – Jakub Boryczka

Dziecko – Natalia Trędota

Lekarz – Maria Miś

Były palacz – Natalia Pietras

Sekretarka – Katarzyna Półchłopek

Kosmetyczka – Aleksandra Czupryna

Policjantka - Aleksandra Marek

Oskarżyciel – Gabriela Wężowicz

Impreza adresowana była do uczniów klas III, IV, V,  a jej celem było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia, bez uzależnień, a szczególnie zniechęcenie uczniów do sięgania po papierosy. Uczniowie obejrzeli inscenizację rozprawy sądowej wspólnie z przedstawicielem SANEPIDU p. Anną Klimowską, dyrektorem szkoły p. Zbigniewem Soją oraz nauczycielami. Zarzuty stawiane „Papierosowi” przez kolejnych świadków sprawiły, iż „Wysoki Sąd” ogłosił ostateczny werdykt, który brzmiał – „Papieros”  winny stawianych mu zarzutów! Myślimy, że wszyscy zrozumieli nasze przesłanie i wyciągną stosowne wnioski. Po części artystycznej zostały wręczone nagrody i dyplomy z konkursu plastycznego.