Słynne budowle Europy

We are Europeans

Dnia 12 maja 2011 r. został rozstrzygnięty konkurs afiszowy przeprowadzony przez SKE „Euroczat”, polegający na odgadnięciu nazw znanych budowli Europy, których  ilustracje w postaci graficznej były zamieszczone na gazetce Szkolnego Klubu Europejskiego. Potem należało napisać odpowiedzi na kartce z imieniem i nazwiskiem, a następnie złożyć je  w Bibliotece Szkolnej do 30 kwietnia 2011 r.

Z klas IV-VI w konkursie wzięło udział 13 uczniów. Również wzięło w nim udział 16 uczniów klasy III a. Aby zakwalifikować się do losowania nagród, kartki miały być podpisane, a wszystkie odpowiedzi prawidłowe.

Spośród uczniów klas IV-VI nagrodę, piękny album o Europie, wylosował Konrad Fido z klasy VI a. W klasie III a też wylosowano nagrodę, czerwoną litewską koszulkę, która przypadła Justynie Kłos-Kufel. Dla wszystkich były pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe magnesy, ołówki, długopisy, pozyskane z Fundacji Schumana – organizacji zajmującej się m.in. edukacją europejską.

Wszystkim gratulujemy chęci poszerzania swojej wiedzy i wytrwałości w poszukiwaniach informacji!!!

Organizatorkami konkursu były p. Małgorzata Gawlik i p. Marzanna Pikul.