"DROGI POLAKÓW DO WOLNOŚCI"

Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe.
               W XVIII w. silna niegdyś Rzeczpospolita zaczęła się chylić ku upadkowi, co doprowadziło do trzech rozbiorów Polski, ostatni trzeci rozbiór trwał od roku 1795, przez 123 lata, aż do 1918 roku kiedy to, 11 listopada, Rada Regencyjna (organ sprawujący władzę nad Królestwem Polskim) przekazała władzę nad wojskiem, Józefowi Piłsudskiemu, który dzień wcześniej powrócił z internowania w Magdeburgu. W trzy dni później rozwiązała się, przekazując mu pełną władzę i ustanawiając go Naczelnikiem Państwa. Powstała Druga Rzeczpospolita.
               Dla upamiętnienia tych wydarzeń dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii „DROGI POLAKÓW DO WOLNOŚCI”, przygotowanej przez uczniów klasy VI a i VI b pod kierunkiem wychowawców: p. Sławomira Batora i p. Małgorzaty Wódki. Wszyscy mieli okazję wysłuchać wierszy patriotycznych i pieśni, przygotowanych przez chór szkolny pod kierunkiem p. Moniki Guzik – Skirzyńskiej. Obecni wśród nas byli również zaproszeni goście: p. Marian Gajda, p. Paweł Chojnowski, p. Andrzej Sołtys.