V MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

Warcaby to bardzo popularna gra, w którą również chętnie grają młodsze dzieci. Rozgrywają partie ze swoimi rówieśnikami a także z rodzeństwem i rodzicami. Świetlica Szkolna już piąty raz zorganizowała międzyszkolny turniej  gry w warcaby.

Na rozgrywki finałowe, które odbyły się 14  czerwca b r. zaprosiliśmy  uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z opiekunem p. Beatą Gądek. Do finału zakwalifikowało się 16 uczestników:

Drużyna Publicznej Szkoły  Podstawowej Nr 1

1. Weronika Bączek
2. Emilia Soja
3. Tomasz Kaczor
4. Patryk Pietras
5. Bartosz Pietryka
6. Jakub Kaczor
7. Kacper Opioła
8. Franciszek Kuta

Drużyna  Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2

1. Klaudia Guca
2. Dawid Lizak
3. Agnieszka Baran
4. Aleksandra Zaborek
5. Paulina Jasak
6. Kaja Rogoż
7. Maksymilian Mol
8. Michał Skrzek

Do ścisłego finału przeszli następujący uczniowie, którzy walczyli o miejsca na podium: Klaudia Guca kl.III SP 2, Dawid Lizak kl.III SP 2,Bączek kl.III SP1 oraz Michał Skrzek kl.III SP2.

Ostatecznie I miejsce i tytuł mistrza gry w warcaby  zdobył Dawid Lizak  SP2, II miejsce zajęła uczennica SP nr 1 Weronika Bączek , III miejsce zdobyła Klaudia Guca SP 2, IV zaś Michał Skrzek  SP2.

Na zakończenie turnieju p. vicedyrektor Lucyna Wróbel wraz z organizatorami p. Małgorzatą Gawlik i p. Jadwigą Miś wręczyły dyplomy i nagrody zwycięzcom.