Szkolny Klub Bezpieczeństwa

SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ma swój Szkolny Klub Bezpieczeństwa, który działalność rozpoczął już w listopadzie. Szkolny Klub Bezpieczeństwa  jest już  czwartym elementem programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault  realizowanym w naszej szkole. Celem działania klubu jest nie tylko edukowanie, ale przede wszystkim uświadamianie zagrożeń i propagowanie problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi detektywi bezpieczeństwa zbadają  swoje otoczenie i zaproponują nowe rozwiązania. Opiekunami  SKB zostały p. Małgorzata Gawlik i p. Małgorzata Wódka.

Akcja wspierana jest przez: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury, Komendę Główną Policji i Instytut Transportu Samochodowego.