Dzień Matki,etykiety przy prezentach,karty,kwiaty,mama,metki,pąki róż,podarki,prezenty,rośliny,róże,specjalne okazje,święta,tekstWokół książki

Od wielu lat kwiecień i maj, to  miesiące spod znaku książki  i biblioteki, pełne różnorodnych uroczystości, takich jak targi, wystawy, spotkania z poetami i pisarzami. To  nie przypadek, że w tym czasie tak wiele mówi się o książce, bibliotece i czytaniu. Na początku kwietnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, a pod koniec tego miesiąca jest Światowy Dzień Książki, który wywodzi się z Hiszpanii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

Kolejne święto jest obchodzone w maju. To Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Dwumiesięczny okres poświęcony książce i czytaniu wieńczy ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom”.

Także w naszej szkole przyjęło się, że w tych miesiącach jest organizowane Święto Książki. Podczas tegorocznego apelu uczniowie mogli zapoznać się z historią jej powstania oraz obejrzeć kolorowe slajdy, przedstawiające najważniejsze fakty z jej dziejów. Prezentacja komputerowa była tłem do inscenizacji w wykonaniu uczennic klasy IV a i IV c.

W uroczystości uczestniczyły klasy czwarte i piąte wraz z nauczycielami. Gościem była pani wicedyrektor Lucyna Wróbel. Przygotowaniem i organizacją całego pokazu zajęła się Biblioteka Szkolna.