POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH

Dnia 21 czerwca 2011 r. o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pożegnanie klas szóstych opuszczających mury naszej szkoły aby w roku następnym kontynuować naukę w gimnazjum. Wychowawcy klas – Pani Małgorzata Wódka i  Pan Sławomir Bator przy bezcennej pomocy pod względem oprawy muzycznej Pani Moniki Guzik-Skirzyńskiej przygotowali razem z uczniami oprawę artystyczną. Pan Dyrektor Zbigniew Soja razem z przedstawicielem Rady Rodziców Panem Andrzejem Sołtysem bardzo długo rozdawali liczne nagrody za wzorowe zachowania i celujące lub bardzo dobre wyniki w nauce. Na 49 uczniów przypadło ponad dwadzieścia świadectw z wyróżnieniem, co świadczy o wysokim poziomie żegnanych klas oraz ich zaangażowaniu w pracę na rzecz własnej edukacji i szkoły, którą przez sześć lat reprezentowali. Na uroczystości obecny był również Pan Burmistrz Marek Minorczyk, który w przemówieniu do uczniów pogratulował wysokich wyników i przestrzegał aby czas wakacji wypełniony był beztroską i rozwagą. W imieniu Rady Rodziców przemawiał Pan Andrzej Sołtys a w imieniu rodziców klas szóstych piękne przemówienie połączone z podziękowaniem wygłosił Pan Krzysztof Orwat. Warte podkreślenia jest też to, że wychowawcy wyrażali żal z powodu pożegnania klas nie tylko ze względu na sympatyczność uczniów, ale również ze względu na wieloletnie duże zaangażowanie rodziców w życie szkoły i niejednokrotnie podczas akademii podkreślana była ofiarna i przykładna współpraca rodziców ze szkołą, w której uczyły się ich dzieci.