221. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 02.05.2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 221. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Udział w uroczystości brały dzieci z klas czwartych. Akademię przygotowali: p. Małgorzata Wódka, p. Jadwiga Wróbel i p. Sławomir Bator. Na uroczystości gościliśmy obok Dyrekcji, Pana Burmistrza Marka Minorczyka, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Martę Kopeć i Pana Piotra Fijała.

Całość akademii została potraktowana, jako przedstawienie złożone z dwóch scen. Pierwszą sceną było spotkanie naczelnych polityków i reformatorów I Rzeczpospolitej Polskiej z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim. Natomiast druga scena to interpretacja wydarzeń sprzed 221 lat, które mogły mieć miejsce na placu zamkowym w Warszawie. Przedstawienie zwieńczyła  pieśń przygotowana przez p. Monikę Guzik – Skirzyńską.

Mamy nadzieję, że widzowie wynieśli z sali wrażenie estetyczne i dobrze ugruntowaną wiedzę historyczną.