Ogólnopolski program Klub Bezpiecznego Puchatka

W połowie grudnia uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu Klub Bezpiecznego Puchatka. Program organizuje firma Maspex przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcji patronuje Komendant Główny Policji i Kuratoria Oświaty.

Trzy klasy otrzymały od Organizatorów pakiety, które zawierały materiały edukacyjne dla nauczycieli, książeczki dla dzieci oraz broszury dla rodziców. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem dostarczonych materiałów, a pierwszoklasiści uczą się z Puchatkiem, jak być bezpiecznym na drodze oraz jakich zachowań unikać w szkole i dlaczego nie należy otwierać drzwi obcym. Zajęcia prowadzone dzięki wsparciu pakietu wzbudziły duże zainteresowanie i ciekawość uczniów, a Puchatek stał się ich przewodnikiem ukazującym przeróżne zagrożenia i sposoby przeciwdziałania nim. Wychowawcy mają świadomość, że kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to ciężka, ale jakże satysfakcjonująca praca, którą trzeba rozpocząć jak najwcześniej, aby pozostała na całe życie.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom klas pierwszych p. Renacie Nadolskiej, Małgorzacie Panek – Sojka, Barbarze Trzpit, które dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, uczą dzieci, jak unikać zagrożeń i być bezpiecznym w każdej sytuacji. Koordynatorem działań podjętych w ramach programu Klub Bezpiecznego Puchatka jest p. Małgorzata Gawlik -  SK  BRD