http://www.psp5.eu/projekty/logo_klub_bezpiecznego_puchatka.jpgSzkoła otrzymała certyfikat „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Klasy pierwsze w roku szkolnym 2011/2012 wzięły udział w programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”.
          Celem programu było przekazanie dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu
oraz poprawę bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole.

W ciągu roku wychowawcy klas I przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych a uczniowie otrzymali książeczki, dzięki którym mogły utrwalić zdobyte umiejętności. Rodzicom natomiast zostały przekazane broszury o tej samej tematyce i przekazano wiedzę w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami.

Realizatorzy programu:

p. Małgorzata Panek – Sojka i uczniowie klasy I a

p. Renata Nadolska i uczniowie klasy I b

p. Barbara Trzpit i uczniowie klasy I c

Dzięki realizacji zadań wynikających z programu „Klub Bezpiecznego Puchatka” uczniowie rozwinęli umiejętność odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach, jakie mogą napotkać w czasie drogi do szkoły oraz jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Koordynatorzy programu: p. Małgorzata Gawlik, p. Małgorzata Wódka.