DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi po raz pierwszy obchodzony był 22 kwietnia 1978 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Wystąpieniem tym ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko bezmyślnemu niszczeniu naszej planety. Od tego czasu co roku o tej porze mieszkańcy Ziemi zastanawiają się, co można zmienić w najbliższym środowisku, aby zapobiec jego degradacji. Społeczność naszej szkoły także miała okazję do chwili refleksji na ten temat, oglądając „Ekologiczny Teleexpress” w wykonaniu uczniów z klasy II a, II b i IV b oraz grupy chórzystek. Widzowie usłyszeli skargi drzew, zwierząt i Matki Natury pod adresem źle traktujących ich ludzi. Dzieci udzieliły też rad i wskazówek, jak chronić przyrodę. Dobrą grę małych aktorów i ich piękne stroje, w większości wykonane przez Rodziców, można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Nad całością wystąpienia czuwały wychowawczynie Renata Klimek, Jadwiga Wróbel i Barbara Stępnik, a chórzystki przygotowała Monika Guzik-Skirzyńska.