V Edycja Gminnego Turnieju Ekologicznego „EkoGala 2012”

31 maja 2012 r. w naszej szkole odbyła się V Edycja Gminnego Turnieju „EkoGala 2012”, do którego zgłosiło się 6 szkół z terenu gminy.

Cele turnieju, to przede wszystkim uświadomienie uczniom, że dbałość o środowisko naturalne jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka, propagowanie zdrowego stylu życia, podniesie poziomu wiedzy ekologicznej i zdrowotnej  oraz rozwijanie jej w praktyce. Patronat nad całym turniejem objął Burmistrz Stanisław Początek, który również przeznaczył środki finansowe niezbędne do przeprowadzenia turnieju.

Każdy z uczestników rozwiązywał test przyrodniczo – ekologiczny, z którego mógł otrzymać max 54 punkty. Punkty te zsumowano i doliczono do punktów za pozostałe konkurencje. Następnie uczestnicy układali hasło o oszczędzaniu wody, bawili się w kalambury oraz uczestniczyli w konkurencjach sportowych, które przeprowadził p. Grzegorz Kozaka - nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkołe. Uczestnicy za zadanie mieli przygotować folder zachęcający ludzi do segregacji śmieci. W sumie w całym turnieju mogli zdobyć 248 punktów. Zmagania te oceniało jury w składzie: p. Anna Klimowska  – Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, p. Agnieszka Gadawska  – przedstawiciel Rady Rodziców naszej szkoły, p. Paweł Sarnecki – Urząd Miejski Dąbrowa Tarnowska i p. Marzanna Pikul – nauczyciel PSP nr 2.

Oczekując na wyniki wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie „Jaś i Małgosia”, które zostało przygotowane przez kółko ekologiczne, działające przy świetlicy szkolnej, pod kierunkiem p. Jadwigi Miś i p. Małgorzaty Gawlik oraz wysłuchać piosenek ekologicznych przygotowanych przez p. Monikę Guzik – Skirzyńską.

Po podliczeniu wszystkich punktów oraz wypisaniu dyplomów nagrody wręczył wiceburmistrz Marek Minorczyk i dyrektor szkoły Zbigniew Soja.

Ostateczne wyniki Gminnego Turnieju Ekologicznego „EkoGala 2012”:

I miejsce

drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej

w składzie: Grzech Wiktoria, Kawa Marcin, Micek Krzysztof – opiekun Jadwiga Wróbel

drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Gruszowie Wielkim

w składzie: Wójcik Kinga, Żelazna Katarzyna Dudek Wojciech – opiekun Katarzyna Partyńska

III miejsce

drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jubileuszu 2000 – lecia Chrześcijaństwa w Szarwarku w składzie: Mędala Magdalena, Moździerz Izabela, Grabka Dominik – opiekun Ewa Dorecka

IV miejsce

drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce w składzie: Marek Joanna, Wąż Aleksandra, Kiełb Jakub – opiekun Krystyna Merchut-Węc

drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej im. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki w składzie: Kogut Aleksandra, Toczek Joanna, Wieczorek Agnieszka – opiekun Renata Sojka

V miejsce

drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Laskówce Chorąskiej w składzie: Bieś Dominika, Jarmuła Agnieszka, Kozioł Julita – opiekun Anna Jarmuła.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy, aby zawsze pamiętali o tym, aby żyć ekologicznie.

Organizatorami turnieju były p. Anna Fido, p. Marzanna Pikul i p. Małgorzata Wódka. Dziękujemy wszyskim, którzy pomogli przy organizacji turnieju.