http://www.ortografia.pcart.pl/img/kwiaty.gif Eliminacje gminne
IX Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego
klas 1-3

Organizacją etapu gminnego zajęła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej w osobach : Renata Klimek i Lucyna Wróbel  we współpracy z Samorządowym Centrum Edukacji  w  Tarnowie.

Celem konkursu było:

·        Wyposażenie uczniów w umiejętności poprawnego pod względem ortograficznym pisania;

·        Inspirowanie do poszerzenia swojej wiedzy;

·        Wymiana doświadczeń nauczycieli kształcenia zintegrowanego w zakresie nauczania ortografii na poziomie   klas I – III, oraz metod i form pracy z  uczniem zdolnym;

·        Wyłonienie Gminnych Mistrzów Ortografii.

Do konkursu zostało zgłoszonych 18 uczniów -  „Szkolnych Mistrzów Ortografii” z sześciu szkół podstawowych z gminy Dąbrowa Tarnowska. Etap szkolny przeprowadzała  każda szkoła we własnym zakresie.

Etap gminny odbył się 30 marca 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce oraz  tytuł : "Gminnego Mistrza Ortografii"

zdobył - Nikodem Podstawski  z PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce wywalczyli:

Wiktoria Kogut  z PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

oraz Maksymilian Mol z PSP nr 2  w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce zdobyła:

Joanna Ostręga z  PSP nr 2  w Dąbrowie Tarnowskiej

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach z ortografią!

Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia, laureaci oraz ich opiekunowie  otrzymali dyplomy i  nagrody oraz podziękowania ufundowane przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Etap międzypowiatowy (finał) organizowany jest przez P. Izabelę Nadolnik – doradcę metodycznego SCE  w Tarnowie.

Do finału zostaną zakwalifikowani Gminni Mistrzowie Ortografii z poszczególnych gmin oraz  10 uczniów  z najlepszymi wynikami ( jeżeli grupa uczniów osiągnie taki sam wynik, wszyscy oni zostaną zakwalifikowani do finału). O wynikach etapu gminnego szkoły zostaną poinformowane telefonicznie, ponadto lista uczniów zakwalifikowanych do finału znajdzie się na stronie internetowej www.sce.pl

III  etap – finał  - odbędzie się  9 maja 2012 r. (środa), o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej.