HAPPENING

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ulicznym happeningu związanym z akcją „Wypadki na drogach, porozmawiajmy”. Głównym celem wydarzenia było zwrócenie uwagi kierowców i pasażerów na konieczność bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Uczniowie z użyciem własnoręcznie wykonanych transparentów oraz przy pomocy specjalnie przygotowanych na tę okazję ulotek uświadamiali uczestnikom ruchu ulicznego, jak ważne dla naszego zdrowia i życia jest dbanie o bezpieczeństwo w trakcie jazdy samochodem. Dzieci zwracały uwagę przede wszystkim na konieczność zapinania pasów w pojeździe, które mają istotny wpływ na łagodzenie skutków wypadków drogowych i mogą przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet życia.

Mamy nadzieję, że zorganizowana przez p. Małgorzatę Gawlik i p. Małgorzatę Wódkę akcja sprawi, iż kierowcy uświadomią sobie, jak cenne jest ludzkie życie i o jakich niezbędnych czynnościach należy pamiętać zasiadając nie tylko za kierownicą pojazdu, ale także na miejscu dla pasażera.

Opiekę nad uczniami w trakcie tego wydarzenia sprawowała p. Małgorzata Gawlik i p. Diana Dyda.