Pierwsza pomoc z higienistką

Zajęcia edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy realizujemy również  z udziałem higienistki szkolnej p. Agaty Trojnackiej  – Wąż, która omówiła  i zaprezentowała, jak należy postępować podczas złamań i skaleczeń. Podczas wspólnych zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Uświadomiono im również, jakie duże znaczenie mają pierwsze trzy minuty po zatrzymaniu krążenia dla życia i zdrowia człowieka. Pani Małgorzata Gawlik wyjaśniła pojęcie resuscytacja a następnie dokonała pokazu, w jaki sposób przywracamy oddech i krążenie.

Po udzielonym instruktażu uczniowie próbować wykonać opatrunki na swoich kolegach, przez co przyswoili sobie wiedzę i nabyli umiejętności praktyczne z zakresu postępowania w różnych stanach zagrożenia zdrowia.