KOLĘDNICY MISYJNI 2011 „NSATU NZAMBI, NSATU KUZABA

26 grudnia 2011 roku o godz.8.00, w czasie mszy świętej w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce błogosławieństwo Kolędników Misyjnych i rozesłanie ich do dąbrowskich rodzin i instytucji. W tym roku hasłem przewodnim było wezwanie: „Nsatu Nzambi, Nsatu Kuzaba -  tzn. Dzieci głodne Boga i wiedzy”. Dzieci w składzie 40. grup kolędniczych, które działają w kółkach misyjnych przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 i Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskie pod kierunkiem siostry Agaty, pani Anny Fido i pani Małgorzaty Kmieć, odwiedzili nasze domy 27 grudnia 2011 roku oraz zebrali 18 083 zł. Ich głównym celem było zanieść radość Bożego Narodzenia do wszystkich rodzin w parafii, a przede wszystkim pomóc dzieciom w Afryce. Każda grupa składała się z pięciu osób: anioła, Maryi, Józefa, dziecka latynoamerykańskiego i afrykańskiego. Kolędnicy przedstawiali przygotowany wcześniej 3 - 4 minutowy program, zakończony błogosławieństwem oraz zostawiali symboliczną pamiątkę – „misyjny chlebek”, który był formą podziękowania dzieci, objętych tegorocznymi projektami misyjnymi, a zarazem znakiem otwartego serca tych, którzy przyjęli kolędników.

Również 26 grudnia 2011 roku  o godz. 9.00, w Domu Katechetycznym w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się VI Parafialny Konkurs Grup Kolędniczych, którego werdykt został ogłoszony 6 stycznia 2012 roku w Objawienie Pańskie - w święto Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Wówczas odbyło się także uroczyste zakończenie akcji Kolędników Misyjnych 2011, którzy w tym dniu przed każdą mszą świętą sprzedawali kadzidełka i uzbierali ponad 4000 zł.

Jurry w składzie: panie: Bronisława Wróbel, Leokadia Pantera, Katarzyna Juzba, Wioletta Dudek, Małgorzata Anuszewska oraz kleryk Paweł Dąbrowa. zdecydowali, że z naszej szkoły zostali nagrodzeni następujący uczniowie:

I miejsce grupa nr 27: Filip Roś, Ewelina Kurek, Dawid Dziedzic, Sebastian Dziedzic, Oktawian Majchrowicz-Andolfi, opiekun Anna Fido

II miejsce grupa nr 25: Wiktoria Grzech, Paulina Dziedzic, Robert Szara, Karolina Morawiec, Dominika Pilas, Klaudia Pilas, opiekun Anna Fido

III miejsce ex aequo grupa nr 26: Natalia Januszewska, Hubert Dudek, Wiktor Markowicz, Krystian Radło, Klaudia Waśniowska, opiekun Anna Fido

Grupa nr 37: Piotr Baran, Maciej Rarus, Stefania Mirek, Barbara Tomaszek, Dominika Trela, opiekun Małgorzata Kmieć

Jurry przyznało także nagrody indywidualne:

·         Skarbonki: Dawid i Sebastian Dziedzic

·         Gwiazda: Joanna Wnęk

Organizatorzy dziękują panu Jarosławowi Gęzie za bezinteresowne, wielokrotne drukowanie haseł na gwiazdy i skarbonki kolędników, lektorowi Mirosławowi Wielbłądowi za wykonywanie zdjęć. Dziękujemy także rodzicom, nauczycielom, uczniom Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy chętnie podjęli się trudu pomocy zorganizowania opieki nad młodszymi, kolędującymi kolegami i koleżankami.

Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim dzieciom kolędującym, ich rodzicom, jurry a także mieszkańcom i instytucjom naszej parafii, którzy otworzyli swe drzwi i złożyli ofiary, oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie tego wielkiego, parafialnego przedsięwzięcia, a szczególnie za poświęcenie swojego prywatnego, świątecznego czasu na rzecz Kolędników Misyjnych.