Z wizytą na komendzie

Wizyta dzieci na komendzie ze Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „Stopka” działającego w naszej szkole była kolejnym podjętym zadaniem wynikającym z zaplanowanej przez szkołę ogólnopolskiej kampanii społecznej „Wypadki na drogach - porozmawiajmy”.

Uczniów i opiekuna SKB p. Małgorzatę Gawlik przywitał podinsp. Marek Banaś Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz sierżant sztabowy Bernadetta  Płaneta, która również oprowadziła uczestników po dąbrowskiej komendzie.

Członkowie SKB z klasy V b podczas odwiedzin poznali specyfikę pracy Policji z różnych pionów oraz mogli obejrzeć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy i podczas działań. Ponadto przybliżono zagadnienia związane z bezpiecznymi zachowaniami na drodze oraz w jej pobliżu, odwołując się do projektu edukacyjnego „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Zwrócono również uwagę na bezpieczeństwo w pojeździe a uczniowie czynnie uczestniczyli w tej dyskusji zadając wiele ciekawych pytań.

W trakcie wycieczki dzieci wysłuchały również pogadanki na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i dowiedziały się, jaką rolę pełni Niebieski Pokój i na czym polega przesłuchanie świadka. Na koniec odwiedzin zostały szkole przekazane materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Wizyta ta na długo pozostanie w pamięci uczniów