I miejsce - w III etapie gminnego konkursu wiedzy o Dąbrowie Tarnowskiej i regionie pod hasłem: „Moje Miasto - Moje Życie”.

12 marca 2012 r. w Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się finał konkursu wiedzy o Dąbrowie Tarnowskiej i regionie. Organizatorem konkursu było Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów własnym regionem, jego historią, tradycją i kulturą.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali, wykazując się dużą wiedzą, uczniowie kl. VI a – Gabriela Kłos-Kufel, Marcin Kawa oraz uczennice kl. V b – Katarzyna Korzec i Małgorzata Kupiec. Uczniów do konkursu przygotowały panie -  Renata Nadolska i Jadwiga Wróbel.