Konkursy biblioteczne
z okazji
Małopolskich Dni Książki
„Książka i Róża”

Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs plastyczny na zakładkę do książki adresowany do uczniów klas 0-III oraz konkurs literacki na wiersz – zagadkę dla uczniów klas IV-VI. Poniżej zamieszczamy regulaminy oraz wszelkie informacje dotyczące terminów przesyłania prac i ostatecznych wyników.

Szczegółowe wyjaśnienia będą udzielane zainteresowanym uczniom w naszej szkolnej bibliotece, w której będzie można składać wszystkie prace.

Zapraszamy uczniów do zapoznania się z regulaminami wyżej wymienionych konkursów i do wzięcia w nich udziału.

Nagrody czekają!!!

Regulamin konkursu plastycznego

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym Zapromuj Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” . Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas 0-III,  z terenu województwa małopolskiego i jest organizowany w dwóch obszarach tematycznych: praca zbiorowa - plakat promujący Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”; praca indywidualna – projekt zakładki do książki promującej Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi i nie przedstawianymi na innych konkursach. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną.

Prace należy nadsyłać do dnia 23 marca 2012 r. na adres:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Ul. Rajska 1

z dopiskiem konkurs plastyczny „KSIAŻKA i RÓŻA”

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi dnia 16 kwietnia 2012 r. Wręczenie nagród laureatom będzie miało miejsce w dniu inauguracji obchodów Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” 23 kwietnia 2012 roku, podczas wernisażu wystawy złożonej z prac dopuszczonych do oceny, która zorganizowana zostanie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Nagrodą główną za cztery najlepsze prace w kategorii indywidualnej będzie wykorzystanie zwycięskich prac i ich wydrukowanie w postaci zakładek do książek, które rozdawane będą w księgarniach, uczestniczących w akcji „Książka i Róża”. Przyznane zostaną również nagrody rzeczowe (książki) za pierwsze trzy miejsca w każdej grupie wiekowej w kategorii indywidualnej.

Nagrodami głównymi w kategorii zbiorowej stanowić będą warsztaty plastyczno-literackie pt. „Jak tworzymy książki? Małopolska nasza mała ojczyzna” prowadzone przez autorów książki pt. „Kierpce wianki, obwarzanki czyli wędrówki po Małopolsce” - Annę Kaszubę-Dębską i Łukasza Dębskiego.

Regulamin konkursu na stronie:

www.rajska.info

www.ksiazkairoza.pl

Regulamin konkursu literackiego

PT. „KIERPCE, WIANKI, OBWARZANKI, CZYLI WĘDRÓWKI
PO MAŁOPOLSCE”

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz autorzy książki „Kierpce, wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce” serdecznie zapraszają do udziału w konkursie literackim na wiersz-zagadkę o Małopolsce.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat z terenu Małopolski. Konkurs ogłoszono w ramach XI Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” realizowanych przez samorząd województwa małopolskiego w dniach 23-24 kwietnia 2012 roku oraz z okazji publikacji książki „Kierpce, wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce” autorstwa Anny Kaszuby-Dębskiej i Łukasza Dębskiego wydanej przez wydawnictwo WAB oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać autorski dwuzwrotkowy wiersz-zagadkę dotyczącą Małopolski. Aby wiersz-zagadka brał udział konkursie musi zawierać element przybliżający opisywane miasto, miejsce lub zabytki znajdujące się w Małopolsce. Najważniejsze by wiersz jednocześnie był zagadką.

Prace należy przesyłać na adres: mail@cafeszafe.com w temacie wpisując „konkurs literacki”. Prace dzieci mogą być zgłaszane do konkursu indywidualnie lub poprzez szkoły czy biblioteki. Termin nadsyłania prac mija 10 kwietnia 2012 roku.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 20 kwietnia 2012 roku. Wręczenie nagród nastąpi w dniu inauguracji obchodów Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” 23 kwietnia 2012 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie i połączone będzie ze spotkaniem z autorami książki.

Finaliści konkursu otrzymają dyplomy, nagrody książkowe oraz nagrody-niespodzianki. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronach internetowych Małopolskich Dni Książki Książka i Róża oraz Cafe Szafe.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami do pobrania ze stron www.cafeszafe.com oraz www.ksiazkairoza.pl