Korczakowskie konkursy rozstrzygnięte!

Konkurs wiedzy

We wtorek 15 maja w Gimnazjum Publicznym nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się drugi etap międzyszkolnego Konkursu wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka. Konkurs był organizowany przez Filię Biblioteki Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. W konkursie wzięło udział szesnastu uczniów ze szkół podstawowych i ośmiu gimnazjalistów. Komisja konkursowa w składzie: Danuta Józefowicz, Lidia Marzec i Marta Mróz oceniła wszystkie prace i wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum.

W kategorii: szkoła podstawowa nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca:

I miejsce ex equo z najwyższą liczbą 47 punktów

·        Marcin Kawa kl. VI a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

·        Kazimierz Kawa z klasy IV b również ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce ex equo  (40 punktów)

·        Gabriela Marzec z klasy V b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

10 maja br. komisja konkursowa w składzie:

Jury wyłoniło następujących laureatów:

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy IV-VI

►I miejsce:

Stefania Mirek klasa V c Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

►II miejsce:

Gabriela Marzec klasa V b Szkołą Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wszyscy uczestnicy II etapu konkursu wiedzy i konkursu plastycznego są zaproszeni wraz z opiekunami na uroczyste wręczenie dyplomów i medali. Finał obchodów Roku Korczakowskiego odbędzie się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, dnia 23 maja o godzinie 10:30.