Wycieczka nagrodowa

Uczniowie naszej szkoły także w tym roku kontynuowali udział w akcji REBA zbierając zużyte baterie, a także puszki i makulaturę. Aby zachęcić dzieci do działań ekologicznych, przy współpracy z burmistrzem - panem Stanisławem Początkiem, została ogłoszona już V edycja szkolnego konkursu „Zbieramy zużyte baterie”, a także „Zbieramy makulaturę - oszczędzamy lasy”. Nagrodą dla zwycięzców konkursów było dofinansowanie wycieczki ekologicznej. Dzieci w tym roku, w sumie zebrały 50 kg puszek, 165 kg baterii i ponad 5 ton makulatury. Tym razem 50 dzieci poznało uroki Ogrodu Botanicznego i Doświadczeń w Krakowie. Organizatorami wycieczki były panie Anna Fido i Małgorzata Wódka, a opiekę nad dziećmi sprawowały także panie Jadwiga Wróbel i Diana Dyda. Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni z przekonaniem, że warto zbierać zużyte baterie, makulaturę i puszki z postanawieniem, że w następnym roku szkolnym będą nadal kontynuować udział w akcjach ekologicznych. Dzięki przychylności burmistrza – pana Stanisława Początka, dzieci nie tylko pracują na rzecz ochrony środowiska, wzbogacają zaplecze dydaktyczne szkoły (wymieniając zebrane, zużyte baterie na nagrody), ale także poznają osobliwości przyrodnicze pobliskich terenów, co wzbogaca ich wiedzę przyrodniczą.