Witamy wszyscy niepodległość i Jedenasty Listopada!

Dnia 10 listopada 2011 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości, a przygotowanej przez szóstoklasistów pod kierunkiem p. Wioletty Zych oraz p. Moniki Guzik-Skirzyńskiej.

Na tle muzyki Fryderyka Chopina z wielkim przejęciem wiersze o Polsce i umiłowaniu wolności recytowali: Aleksandra Houda, Wiktoria Burzec, Nadia Meguellati, Ewa Drąg, Maciej Szwajkosz, Daniel Kaganek, Kamil Tekielak, Marcin Kawa, Sylwester Szkotak, Mateusz Szlosek. Całość prowadziły narratorki: Gabriela Kłos-Kufel oraz Daria Pasternak, które pokrótce zapoznały zebraną publiczność z polską historią. Chór szkolny zaśpiewał tradycyjne piosenki niepodległościowe: „Ułani malowane dzieci”, „My pierwsza brygada”, „Szara Piechota”.

Uroczystość miała podniosły charakter. Zebrani na sali uczniowie w ciszy i skupieniu obserwowali swoich występujących kolegów, a po zakończeniu akademii nagrodzili ich gromkimi brawami.