ODBLASKOWE PIERWSZAKI

W dniu 12 października 2011 r. klasy pierwsze uczestniczyły w „Egzaminie na wzorowego pieszego”, który był poprzedzony przedstawieniem o tematyce BRD z udziałem mądrej sowy i chytrego liska. Na nic zdały się przemądrzałe uwagi leśnych zwierzątek, ponieważ idące do szkoły dzieci znały zasady poruszania się po drodze i nie uwierzyły w ich niesłychane opowieści. Aktorzy z klasy IV c w ciekawy i zabawny sposób przypomnieli i utrwalili wiedzę pierwszaków zdobytą na lekcjach przekazaną przez wychowawców a pan policjant (Piotr Klimowski kl. V b) zachęcił zgromadzonych do noszenia odblasków. Stwierdził, iż uczeń widoczny na drodze to uczeń bezpieczny.

Koordynatorzy p. Małgorzata Gawlik i Małgorzata Wódka zaplanowały również różnorodne konkursy związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Za prawidłowo wykonane zadania dzieci otrzymały zakładki, odblaski, malowanki edukacyjno-komunikacyjne oraz kamizelki odblaskowe. Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom potwierdzający zdanie egzaminu na wzorowego pieszego. Ponadto pierwszaki na tą okazję przygotowały i pięknie zaśpiewały piosenkę „Znaczki odblaskowe”.

Obecna na spotkaniu pani wicedyrektor Lucyna Wróbel pogratulowała uczniom zdania pierwszego w życiu egzaminu i wyraziła oczekiwanie, że znajomość przepisów ruchu drogowego zostanie przeniesiona  na drogę.

Entuzjazm i emocje uczestników podczas trwania imprezy pozwalają stwierdzić, iż działania podjęte właśnie w takiej formie było przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.