ODBLASKOWA SZKOŁA

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, oraz zmniejszenie liczby ofiar wypadków komunikacyjnych w roku szkolnym 2011/2012 w naszej szkole będziemy realizować ogólnoszkolny projekt „Bezpieczny krok naprzód”. Realizację projektu rozpoczęliśmy od udziału w II edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Organizatorami tegoż konkursu są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski. Na szkolnym apelu poinformowaliśmy społeczność szkolną o przystąpieniu do tej akcji oraz propagowaliśmy odblaski i inne środki służące bezpieczeństwu na drodze. Ponadto nauczyciele naszej szkoły podejmą szereg działań i zrealizują z uczniami, rodzicami wiele zadań, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa uczniów koordynowani przez p. Małgorzatę Gawlik i p. Małgorzatę Wódka. Mamy nadzieję, że udział szkoły w tym konkursie przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa naszych podopiecznych i uchroni ich od nieszczęśliwych wypadków w ruchu drogowym.