Otwarcie boiska sportowego

Na ten dzień uczniowie i nauczyciele czekali od dawna. Kiedyś bardzo brakowało sali gimnastycznej, teraz  jest jeszcze  piękne, wielofunkcyjne boisko sportowe, które zostało oddane do użytku  w minioną środę, tj. 21 września 2011 r.

Pragnąc  upamiętnić ten ważny dzień w historii naszej społeczności, wszyscy nauczyciele oraz uczniowie dołożyli wielu starań, aby w bardzo krótkim czasie opracować scenariusz akademii i przygotować uczniów do występu. Prace trwały już od początku września. Były liczne próby, po to, żeby dzieci mogły jak najlepiej siebie zaprezentować i sławić dobre imię szkoły. W różnych pokazach wzięło udział prawie siedemdziesięciu uczniów. Wszystkim bardzo podobał się występ taneczny czirliderek. Szczególne brawa zdobyli uczniowie klasy VI b, którzy  w układzie sportowo-gimnastycznym wykazali się niezwykłą zwinnością, siłą i odwagą. Na scenie pokazał się też sympatyczny, świetlicowy zespół taneczny „Gwiazdeczki”, który wykonał taniec „Waka, waka”. Pozostali uczestnicy występu swoim słowem odwoływali się do szlachetnych ideałów olimpijskich i wartości płynących z uprawiania sportu. Występom towarzyszył liczny chór szkolny.

Uroczystość zapadnie na długo w pamięci, ponieważ niecodziennymi gośćmi byli m.in.: Posłanka Urszula Augustyn, Wicemarszałkowie Województwa Roman Ciepiela i Stanisław Sorys, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński, Tomasz Wójcik - Dyrektor Biura Poselskiego Posła Aleksandra Grada,  dyrektorzy i kierownicy wielu instytucji gminnych.

Ze strony uczniów akademię poprowadzili: Paulina Moździerz i Piotr Klimowski. Za opracowanie scenariusza i czuwanie nad całością przygotowań odpowiadały panie Małgorzata Gawlik i Marzanna Pikul. Za opracowanie dekoracji, śpiewu, poszczególnych układów tanecznych i sportowych odpowiadali: Sławomir Bator, Małgorzata Gawlik, Monika Guzik - Skirzyńska, Małgorzata Panek - Sojka, Grzegorz Kozaka, Jadwiga Miś, Marzanna Pikul, Zbigniew Soja.

Mamy nadzieję, że nowy obiekt sportowy będzie długo i dobrze służył wszystkim dzieciom i dorosłym. Może kiedyś spełnią się marzenia o „dostojnym, helleńskim wawrzynie”.

Zdjęcia z otwarcia boiska: Marzanna Pikul

Zdjęcia z uroczystości na sali gimnastycznej: Sławomir Bator