budynki,czytania,książki,książki dla dzieci,miasta,opowieści,osoby,uczelnie

Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

We wtorek, 22 listopada 2011 r. odbyło się w naszej szkole,  w obecności pani wicedyrektor  Lucyny Wróbel oraz wychowawców, pasowanie pierwszoklasistów  na czytelników biblioteki. Uroczystość miała m. in. na celu zachęcenie dzieci do: czytania, poszanowania książek, częstego odwiedzania biblioteki.

Po krótkiej pogadance dotyczącej życzeń książki i prawidłowego zachowania się  w bibliotece, uczniowie obejrzeli inscenizację wprowadzającą w świat pięknych baśni Andersena. W końcowej części dzieci złożyły przyrzeczenie oraz zostały pasowane. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał specjalny dyplom.

W inscenizacji wzięły udział uczennice z klasy III b Natalia Golonka, Gabriela Kapka,  IV c Maria Wątroba,  V c Kinga Barnaś, Dominika Kogut, Stefania Mirek, Natalia Ogorzelec, Julia Skrzek, Wiktoria Szkotak, Wiktoria Śpiewak, Barbara Tomaszek, Dominika Trela.

Całą imprezę przygotowała pani Marzanna Pikul.