PODSUMOWANIE KONKURSU "ODBLASKOWA SZKOŁA"

Dnia  27 października 2011 r. w naszej szkole został podsumowany konkurs „Odblaskowa szkoła”, którego celem  jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Konkurs trwał od września do października. Włączyli się wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice. Przez cały ten okres wychowawcy podejmowali szereg działań związanych z bezpieczeństwem swoich wychowanków w ruchu drogowym. Prowadzili pogadanki, wychodzili w teren, uczyli prawidłowych zachowań. Odbyło się szereg konkursów i akcji przy udziale funkcjonariuszy policji. Dzień dzisiejszy był okazją do wręczenia dyplomów i nagród zwycięzcom. Wręczono nagrody za konkurs wiedzy z zakresu BRD, konkurs plastyczny „Bezpieczna droga” i konkurs na zakładkę do książki o tematyce BRD. Cieszymy się bardzo, że tak dużo uczniów wzięło w nich udział, rozdano bowiem ponad 60 dyplomów. Obecny na podsumowaniu konkursu zastępca komendanta KPP w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Andrzej Kupiec pogratulował wszystkim nagrodzonym i wyraził oczekiwanie, że zdobyta wiedza zostanie wykorzystana na co dzień w ruchu drogowym. Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć inscenizację o tematyce BRD, przygotowaną przez Szkolny Klub Bezpieczeństwa (uczniowie kl. V b) oraz przedstawienie „Odblaskowe pierwszaki”, przygotowane przez uczniów kl. IV c. Swoją piosenkę „Znaczki odblaskowe” zaprezentowały również pierwszoklasiści. Pan Dyrektor Zbigniew Soja podziękował wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom za zaangażowanie w konkurs. Dzięki tej akcji coraz więcej uczniów zostało wyposażonych w elementy odblaskowe.

Dziękujemy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej za współpracę i wspieranie nas w działaniach edukacyjno – komunikacyjnych w zakresie bezpieczeństwa naszych uczniów.

Koordynatorami konkursu były p. Małgorzata Gawlik i p. Małgorzata Wódka.