Dwójka w Poroninie

Uczniowie klas IV – VI naszej szkoły od 23 do 25 lutego 2012 roku po raz kolejny spędzili ferie w Poroninie. Wyjazd został zorganizowany przez nauczycielki szkoły: p. Annę Fido i p. Małgorzatę Wódka. Mimo, że pogoda nie sprzyjała zimowym zabawom, to dzieci wróciły bardzo zadowolone. Tegoroczny wyjazd od wcześniejszych wyróżniały zajęcia regionalne przeprowadzone przez pracowników muzeum „Pod Kuźniczym Młotem”. Dzieci z bardzo dużą dozą humoru wysłuchały ciekawej prelekcji leśnika o przyrodzie Tatr i zwyczajach góralskich. Uczestniczyły w zajęciach, w czasie których poznali, jak przed laty żyli mieszkańcy Zakopanego. Górnik  opowiedział im, jakie złoża wydobywano dawniej. Razem z góralem wyrabiali masło, które potem skonsumowali z wiejskim chlebem. Przymierzali ludowe stroje, poznawali jego nazewnictwo i symbolikę. Dzieci wyjechały i zjechały kolejką krzesełkową na skocznię. Mogły zobaczyć, z jakiej wysokości skaczą skoczkowie. Oczywiście nie zabrakło pobytu na słynnych Krupówkach. Dzieciom przyjemność też sprawił pobyt w AQUA PARKU i ognisko w szałasie. Uczniowie wypoczęci i z uśmiechem na twarzy będą mogli wrócić do szkoły.