VIII POWIATOWY TURNIEJ BRD DLA KLAS I - III

VIII  Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla klas I – III „Wzorowo i bezpiecznie” od kilku lat tradycyjnie  został zorganizowany w naszej szkole 5 czerwca 2012  roku . Celem turnieju było  wspieranie działań  zmierzających  do poprawy stanu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez upowszechnianie zasad i przepisów z zakresu bezpieczeństwa oraz kształtowanie pozytywnych cech wzorowego pieszego.

W turnieju wzięło dziesięć drużyn reprezentujące szkoły podstawowe z klasa I – III powiatu dąbrowskiego. W bieżącej edycji konkursu zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach. Walczyli o jak najmniejszą liczbę punktów karnych na torze przeszkód, oraz o możliwie najwyższą liczbę punktów w teście z wiedzy o ruchu drogowym.

Do pracy w jury zostali zaproszeni opiekunowie drużyn biorących udział w turnieju.

W bieżącym roku koordynacją etapów gminnych oraz organizacją etapu powiatowego turnieju  zajęły się p. Małgorzata Gawlik oraz p. Renata Klimek

Wyrazy uznania należą się również nauczycielom organizatorom etapu gminnego. Są to:

p. Irena Klich – gmina Dąbrowa Tarnowska

p. Grażyna Owierczuk – gmina Olesno

p. Joanna Burek – gmina Radgoszcz

p. Sabina Kuta – gmina Gręboszów

p. Marta Niedżwiadek – gmina Bolesław

p. Ewa Wolińska – Gmina Mędrzechów (twórca testów do eliminacji gminnych)

Dużo sprytu i zręczności musieli wykazać uczestnicy turnieju podczas jazdy na torze przeszkód. Do pokonania mieli m.in. bramkę wiszącą, korytarz z desek, równoważnię.  Prawidłową jazdę po torze sprawnościowym oceniali p. Irena Golonka i naczelnik wydziału ruchu drogowego podinsp. Marek Banaś. Nad bezpieczeństwem czuwała  higienistka szkolna  p Agata Trojanowska - Wąż

Po wyczerpującym i stresującym turnieju przyszedł czas na podsumowanie wyników, które przedstawił dyrektor szkoły p. Zbigniew Soja. W klasyfikacji drużynowej zwycięzcą tegorocznego turnieju zostali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie w składzie (Paulina Marszalik, Krzysztof Rojowski, Daniel Lustofin) opiekun p. Ewa Wolińska. II miejsce zajęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Oleśnie (Oliwia Jurczyk, Natalia Łoś, Michał Pyzik) opiekun p. Jolanta Wabno. Na podium stanęli również uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zalipiu (Karolina Kopytko, Mateusz Machacz, Paweł Trójniak) opiekun p. Maria Wcisło zajmując III miejsce. Na IV miejscu uklasyfikowali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie (Maksymilian Mol klasa III a opiekun p. Janina Kwaśniak, Filip Derus II b opiekun p. Renata Klimek, Kamil Szczebak III b opiekun p. Ewa Więcek)

Wyłoniono również zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej

Za bezbłędnie przejechany tor sprawnościowy wyróżnienie i upominki otrzymali:

Michał Potok – PSP w Radgoszczy

Maksymilian Mol – PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Mateusz Machacz – PSP w Zalipiu

Karolina Rygielska – PSP w Smęgorzowie

Za najwyższe wyniki z testu wyróżnienie i nagrodę otrzymał: Paweł Trójniak – PSP w Zalipiu

Zwycięskie drużyny oraz wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne, bogate nagrody, dzięki hojności sponsorów, którymi byli:

Starosta Powiatu Dąbrowskiego – Tadeusz Kwiatkowski

Dyrektor MORD w Tarnowie – Bernard Karasiewicz

Wójt Gminy Gręboszów – Krystyna Świętek

Wójt Gminy Radgoszcz – Marek Lupa

Wójt Gminy Mędrzechów – Krzysztof Korzec

Wójt Gminy Olesno – Witold Morawiec

Dyrektor PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Zbigniew Soja

Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonali Dyrektor PSP nr 2 - p. Zbigniew Soja, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Marek Banaś, p. Renata Klimek Kierownik Referatu Promocji, która równocześnie reprezentowała wójta gminy Radgoszcz p. Marka Lupę a w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego nagrody wręczała p. Anna Styczyńska - Basta - zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu.

Zawody przebiegły sprawnie i w miłej atmosferze dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i dzieci ze Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „Stopka”.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację, opiekunom za trud włożony w przygotowanie drużyn. Mamy nadzieję, że wysiłek włożony w przygotowanie się do zawodów zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach.

GALERIA FOTOGRAFII