Przysłowie prawdę ci powie

– wyniki konkursu bibliotecznego

Na początku listopada Biblioteka Szkolna ogłosiła konkurs ze znajomości najbardziej znanych polskich przysłów i powiedzeń. Na specjalnej tablicy zostały wywieszone zadania testowe, które należało samodzielnie rozwiązać. Pod koniec miesiąca wszystkie odpowiedzi należało złożyć do Biblioteki. Każdy, kto był chętny, mógł wziąć udział w konkursie, zdobyć pamiątkowy dyplom oraz nagrodę, a przy okazji poznać jeszcze więcej różnorodnych powiedzeń, poćwiczyć - tak bardzo potrzebną w dzisiejszych czasach - umiejętność korzystania ze słowników, encyklopedii, Internetu.

Uczestnicy konkursu musieli udzielić rozwiązać 40 zadań. Było to nie lada wyzwanie, i jak się okazało, tylko dla najbardziej wytrwałych i pracowitych. Brawo dla nich!!!  Byli to:

Wiktoria Grzech kl. V a – I miejsce,

Maksymilian Mol kl. III a – II miejsce,

Klaudia Guca kl. IV a – III miejsce,

Kinga Golemo kl. IV a – IV miejsce.

Wszystkie wymienione osoby otrzymają pamiątkowe dyplomy, pozytywne uwagi i co najmniej piątki do dziennika lekcyjnego. Gratulujemy  i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach!

Biblioteka Szkolna