Gminny Konkurs Szopek Kolędniczych i Kartek Świąteczno - Noworocznych - rozstrzygnięty

20 grudnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły odebrali dyplomu i nagrody w Dąbrowskim Domu Kultury za najlepsze szopki  i karki świąteczne. Nie jest dokładnie znana data powstania pierwszej szopki, ani też, kto był jej twórcą. Jedni twierdzą, że początek tej tradycji sięga 1025 roku a miejscem jej pojawienia się był Neapol. Szopkę skonstruowano w kościele Santa Maria del Presepe. Inni zaś, powstanie szopki betlejemskiej wiążą z św. Franciszkiem z Asyżu. Zbudował on swoją pierwszą szopkę w wiosce Greccio koło miasta Rieti w roku 1223.

Cieszymy się, że podtrzymujemy stary piękny zwyczaj wykonywania szopek i kartek świątecznych, że jest on ciągle żywy i bezustannie kultywowany przez naszą placówkę. Oto nagrodzeni:

Kartka świąteczno – noworoczna:

I miejsce -  Dominika Trela klasa V c

Maciej Kuchta klasa V b

Szopka kolędnicza:

III miejsce -   Piotr Baran V c

Wyróżnienie – Maria Miś klasa V b

W ogólnej klasyfikacji nasz szkoła zajmuje poczytne II miejsce.

Koordynatorki konkursu p. Małgorzata Gawlik i p. Małgorzata Wódka pełne dumy przypatrywały się uczniom, którym przyznawano nagrody. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy  wszystkim za szczególne zaangażowanie, a także trud i czas poświęcony na przygotowanie szopek i kartek.